Applaus! voor de fietser

01 Juli 2025

Applaus! voor de fietser

Wat voelt fijner dan applaus krijgen? Wat maakt gelukkiger dan applaus geven?

Op Wereldfietsdag nam Groen Mechelen, als één van de meer dan 140 applausteams, deel aan het initiatief van Avello en de Fietsersbond om de fiets als vervoermiddel te bevorderen en blijvend aandacht te vragen voor de organisatie van verplaatsingen in de stad en daarbuiten.

Vanaf half acht ‘s ochtends klonk er op de Vijfhoek in Mechelen enthousiast applaus voor de ochtendrit van vele honderden. Niet alleen fietsers, ook voetgangers en - samen met hun buschauffeur - ook gebruikers van het openbaar vervoer.

Op de drukste momenten viel op dat er nog ruimte is voor verbetering, om het ‘samen onderweg’ zijn aangenamer en veiliger te maken, zowel qua attitude en hoffelijkheid als qua infrastructuur.

Of ze nu onderweg waren naar school, het werk of de bakker: we zagen veel mensen met blije gezichten. Een enkele keer werden we zelf letterlijk toegejuicht.

Fietsapplaus is geven en krijgen…

Onthou: op woensdag 3 juni 2026, Wereldfietsdag zijn we opnieuw van de partij!